KLAUZULA INFORMACYJNA DLA KLIENTÓW SKLEPU INTERNETOWEGO:

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Śląska Księgarnia Kultury Fizycznej - Katowice, ul. Mikołowska 72A
2) Administrator powołał Inspektora Ochrony Danych Osobowych – mail: iod@awf.katowice.pl.
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji zamówienia - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
4) podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do uwzględnienia Pani/Pana w procesie założenia konta klienta lub złożenia i realizacji zamówienia, w przypadku braku rejestracji konta klienta
5) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą podmioty uczestniczące w realizacji zamówienia oraz podmioty zewnętrzne w przypadkach przewidzianych przepisami prawa (np. policja/prokuratura/sądy)
6) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 5 lat.
7) może Pani/Pan w dowolnym momencie cofnąć zgodę bez podania przyczyny. W celu złożenia oświadczenia o wycofaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych wystarczy, że Pani/Pan wyśle na e-mail: iod@awf.katowice.pl informację o cofnięciu zgody, podając jednocześnie swoje imię i nazwisko.

8) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Prawa te może Pani/Pan realizować poprzez przesłanie na e- mail: iod@awf.katowice.pl. informacji o sprostowaniu/ usunięciu/ograniczeniu/przeniesieniu.

9) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
10) podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji zamówienia/ założenia konta klienta

WARUNKI OGÓLNE:
1. Sklep internetowy prowadzi sprzedaż towarów za pośrednictwem sieci Internet.
2. Sklep internetowy, działający w domenie zdrowoisportowo.com, prowadzony jest przez Śląską Księgarnie Kultury Fizycznej z siedzibą w Katowicach, ul.Mikołowska 72a , NIP 6342935168.
3. Stroną dokonującą zakupów w sklepie internetowym zdrowoisportowo.com mogą być pełnoletnie osoby fizyczne i firmy.
4. Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich i zawierają należny podatek VAT ( 5 % Vat)

SKŁADANIE I REALIZACJA ZAMÓWIEŃ:
1. Poprzez formularz zamówień na stronie www.zdrowoisportowo.com
2. E-mailem - na adres: ksiegarniakulturyfizycznej@wp.pl
3. Telefonicznie - pod numerem 500-417-856, od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 - 17.00 oraz w soboty od 8.30 - 14.00.
4. Jeśli zamówiony towar znajduje się w magazynie, powinien on być wysłany nie później niż w ciągu 24 godzin od momentu przyjęcia zamówienia, natomiast zamówienie złożone w piątek wieczorem, w sobotę czy niedziele będzie realizowane dopiero w poniedziałek także w godzinach wieczornych. 
5. Zamówienie zostanie zrealizowane pod warunkiem, że towar jest dostępny w magazynie lub u dostawców księgarni. W przypadku niedostępności części towarów objętych zamówieniem, Klient jest informowany o stanie zamówienia i podejmuje decyzję o sposobie jego realizacji (częściowa realizacja, wydłużenie czasu oczekiwania, anulowanie całości zamówienia). W praktyce staramy się, aby maksymalny czas oczekiwania w przypadku niektórych artykułów trudno dostępnych na rynku nie przekraczał 7 dni.
6. Książki prezentowane w dziale "WYPRZEDAŻ" stanowią końcówki nakładów oraz zasobów magazynowych, niektóre egzemplarze mogą być więc lekko uszkodzone.
7. Do każdego zamówienia wystawiana jest faktura VAT. Faktura wystawiana jest w chwili, gdy wszystkie zamówione przez klienta towary są skompletowane i gotowe do wysyłki.
8. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia przez klienta zamówienia. Księgarnia zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, np. w przypadku wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego.
9. Zakupione towary są dostarczane pod adres wskazany w formularzu zamówień za pośrednictwem Poczty Polskiej albo firmy Kurierskiej DHL, Paczkomat 24/7 INPOST. Przesyłka wysyłana jest paczką kurierską w godzinach od 10.00 do 16.00 od poniedziałku do piątku, prosimy więc o podawanie adresu dostawy, pod którym będą Państwo obecni w tych godzinach.
10. Sklep nie będzie ponosić wobec kupującego odpowiedzialności za opóźnienia w dostarczeniu zamówionych publikacji, jeżeli do opóźnienia doszło z przyczyn leżących po stronie podmiotu świadczącego usługi kurierskie lub Poczty Polskiej.

ANULOWANIE ZAMÓWIENIA
1. Klient może wycofać złożone zamówienie telefonicznie 500-417-856 lub e-mail: ksiegarniakulturyfizycznej@wp.plbezpośrednio po jego złożeniu.
2. Klient nie może anulować zamówienia, które zostało już wysłane.

ODSTĄPIENIE OD ZAMÓWIENIA
1. Zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 roku "O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, klient może bez podania przyczyny zrezygnować z towaru kupionego w naszym sklepie w ciągu 10 dni od daty odebrania przesyłki. Jest to możliwe tylko wówczas, gdy towar nie był używany, kopiowany ani nie został w żaden sposób zniszczony. Płyty CD, płyty DVD muszą być zwracane w oryginalnym, nienaruszonym opakowaniu.
2. Zwracany towar należy odsyłać razem z otrzymaną wraz z nim fakturą. Sklep gwarantuje zwrot kwoty równej cenie towaru. Pieniądze zostaną zwrócone w ciągu 5 dni roboczych przelewem bankowym na konto wskazane przez klienta lub przekazem pocztowym pod adresem wskazanym w zamówieniu. Księgarnia nie zwraca kosztów odesłania towaru przez Klienta.

FORMY PŁATNOŚCI:
1. ZA POBRANIEM - płatność gotówką przy odbiorze przesyłki.
2. PRZELEW BANKOWY PO OTRZYMANIU PRZESYŁKI- forma dostępna TYLKO dla szkół, uczelni wyższych, bibliotek i innych instytucji publicznych;
3. PRZEDPŁATA NA RACHUNEK BANKOWY – płatność z góry, płatność następuje przed otrzymaniem przesyłki. Po otrzymaniu zamówienia z przedpłatą otrzymają Państwo mail potwierdzający przyjęcie zamówienia oraz w terminie do 14 dni kolejny mail z kwotą do wpłaty i numerem konta, który wysyłamy po skompletowaniu wszystkich pozycji. Jeżeli wpłata nie zostanie dokonana w terminie 14 dni od dnia powiadomienia klienta o kwocie do wpłaty, jesteśmy zmuszeni anulować zamówienie. 

GWARANCJA I REKLAMACJE
1. Istnieje możliwość wymiany towaru w przypadku, gdy produkt posiada braki lub techniczne błędy drukarskie. 
2. Nie odbieramy zwrotów przesyłek za pobraniem. 
3. W przypadku, gdy opakowanie nosi znamiona uszkodzenia lub prób otwierania należy w obecności kuriera lub na poczcie sporządzić protokół szkody nie przyjmując towaru.
4. Koszty związane z odesłaniem towaru reklamowanego, księgarnia zwraca natychmiast po otrzymaniu przesyłki i rozpatrzeniu reklamacji. Do odsyłanego towaru należy dołączyć informację o przyczynach reklamacji. Wszelkie reklamacje rozpatrywane są najpóźniej w ciągu 5 dni roboczych od chwili ich wpłynięcia. Towar uszkodzony zostanie wymieniony na inny, pełnowartościowy, a jeśli będzie to już niemożliwe (na przykład z powodu wyczerpania nakładu), sklep zwróci nabywcy równowartość ceny produktu lub zaoferuje mu inne, dostępne w sklepie towary do wyboru. 

POSTANOWIENIA KOŃCOWE
1. Dokonanie zakupów za pomocą księgarni internetowej jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu. 
2. Sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z umowy sprzedaży jest sąd właściwy dla siedziby pozwanego lub sąd właściwy dla miejsca wykonania umowy.