Piłka nożna. Nauczanie i doskonalenie techniki

Nowy produkt

75,00 zł brutto

-4,00 zł

79,00 zł brutto

Więcej informacji

Piłka nożna. Nauczanie i doskonalenie techniki

 

 

Wertując liczne pozycje książkowe poświecone technice, warto podkreślić znaną wszystkim fachowcom prawdę, że struktura tego fundamentalnego działu piłki nożnej nie zmienia się tak, jak pozostałe części szkolenia: taktyka i trening. Jeśli chodzi o metodykę nauczania techniki należy pamiętać o stosowaniu ćwiczeń przygotowawczych/wprowadzających, oswajających z piłką/ oraz różnorodnych i atrakcyjnych form i metod nauczania/ćwiczenia bez piłki, z piłkami, w formie ścisłej, fragmentów gry, zasady od ćwiczeń prostych do trudnych itp./. Wiadomo, że każdy instruktor i trener powinien posługiwać się w prowadzeniu zajęć wyuczoną metodyką, natomiast jeśli chodzi o dobór środków nauczania, warto tutaj zostawić szkoleniowcom znaczny margines swobody.

 

Przekazywany obecnie do rąk czytelników podręcznik zawiera taką właśnie myśl szkoleniową.(...)

Nowe uzupełnione wydanie "Piłka nożna - nauczanie i doskonalenie techniki" adresowane jest przede wszystkim do instruktorów i trenerów piłki nożnej, a także do studentów wyższych szkół wychowania fizycznego, nauczycieli wychowania fizycznego, słuchaczy kursów szkoleniowych.

Wierzymy, że w naszej książce - mimo rozmyślnego braku recept na szybki wzrost poziomu tego niezmiernie ważnego działu nauczania piłki nożnej - znajdzie czytelnik metodycznie opracowany materiał z zakresu techniki, który będzie pomocny w nauczaniu i doskonaleniu trudnej sztuki gry w piłkę nożną.  W sumie, mimo pewnego constans związanego z klasyczną strukturą, a więc  z ustaloną dawno liczbą elementów techniki, czytelnik otrzyma nowy, w dużym wymiarze uzupełniony podręcznik do nauki trudnej sztuki operowania piłką - kanwy umiejętności każdego piłkarza nożnego.

 

Ze wstępu - Jerzy Talaga

Opinie

Brak opinii klientów w tym momencie.

Dodaj komentarz

Piłka nożna. Nauczanie i doskonalenie techniki

Piłka nożna. Nauczanie i doskonalenie techniki

30 innych produktów w tej samej kategorii: